szukaj


Amelka

Historia Amelki
Po pierwszych badaniach przesiewowych nie mieliśmy jeszcze świadomości, że nasza córeczka ma niedosłuch. Uspokajano nas, że wynik dodatni badania może być związany na przykład z zaleganiem płynu poporodowego i nie ma żadnego ryzyka. Mamy już czteroletnie dziecko, u którego słuch rozwija się idealnie. Poza tym, w naszych rodzinach nie ma obciążeń genetycznych, a ciąża i poród przebiegały prawidłowo. Dlatego zalecono nam wykonanie powtórnych badań za trzy miesiące.
Kolejne badanie również nie wykluczyło niedosłuchu, więc zlecono wykonanie badania ABR, gdy Amelka skończy 6 miesięcy.
W wieku 6 miesięcy ostatecznie zdiagnozowano ubytek słuchu u dziecka. Wówczas trafiliśmy do Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych w Gdańsku, gdzie rozpoczęliśmy rehabilitację Amelki u logopedy. Postanowiliśmy także powtórzyć badania w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.
Podczas hospitalizacji w Warszawie usłyszeliśmy, że w niedługim czasie w Instytucie rozpocznie się realizacja programu, do którego, ze względu na zdiagnozowany typ niedosłuchu, kwalifikuje się Amelka.
Zanim jednak rozpoczął się ten program, Amelka przez 3 miesiące nosiła aparaty słuchowe wypożyczone ze Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych.Mała nie lubiła ich nosić, bo były dość duże i niewygodne dla niej.
W wieku 10 miesięcy nasze dziecko dostało aparaciki słuchowe w ramach programu prowadzonego w Kajetanach, przy współpracy z duńską firmą Widex. Amelka od razu je zaakceptowała, ponieważ są znacznie mniejsze i wygodniejsze w codziennym funkcjonowaniu dziecka. Przeważnie raz w miesiącu przyjeżdżamy do Warszawy, by p. Łukasz Olszewski - protetyk z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, który opiekuje się naszym dzieckiem w ramach programu, przestrajał aparaty zgodnie ze wzrostem i nowymi potrzebami dziecka.
Często podczas hospitalizacji czy wizyt dziecka u logopedy, spotykamy się z dużym zainteresowaniem tymi aparacikami, ponieważ są małe, zgrabne i wygodne dla dziecka natomiast chyba jeszcze mało znane na rynku, gdyż wiele osób pyta nas o nie.
Bardzo cieszymy się że mieliśmy możliwość uczestniczenia w programie, dzięki któremu poznaliśmy aparaty słuchowe, które nosi obecnie Amelka, i które pozwalają jej normalnie funkcjonować i prawidłowo rozwijać się.
Ania i Sebastian Jankowiak

Przekaż 1% podatku:
W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 15535 Jankowiak Amelia Weronika
W zeznaniu podatkowym zaznacz pole „Wyrażam zgodę”.

nati (dodane 2013-03-02)

odwiedź nas
fb
copyright © 2010-2014 zawodMAMA.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu